Jdi na obsah Jdi na menu

Pražskohradecké uskupení JULiE&spol. v sestavě Jaroslav Chmelík, Jan Freiburg, Jiří Šilhán a František Watzl, postavilo hudební, výtvarné a herecké základy letního putování s divadlem. Za léta činnosti našim divadlem prošlo mnoho lidí. Na sklonku osmdesátých let náš soubor s sebou vozil na letní turné až desetičlenný orchestr, rozvinul svoji činnost do širokých rozměrů a žánrů (viz pouliční divadlo a hapennigové akce). V součastné době máme v divadle dvě generace lidí. Všichni prošli jeho vývojem. Přispěly k tomu v minulostí i takzv." dětské vozejčky ", letní putování divadla s dětmi, které tvořily divadelní dětský orchestr. Fenomén "letního putování" s vozejčky, který původní partu nadchl, je stále silný a zůstává pro všechny členy souboru inspirací až do dnešních dnů.

 vozejky-2013.jpg

Loutkoherci hrají na Křivoklátsku
převzato z MF DNES ze dne 5.8.2008     

Pavlíkov (ant) – Loutkoherecká skupina JULiE & spol. v tomto týdnu pořádá čtyřiatřicátý ročník kočovné série představení s názvem Letní putování. Letos soubor sehraje svá představení v několika obcích na Křivoklátsku.
Členové souboru od konce července cestují po Křivoklátsku s divadelnickými vozíčky a každý den sehrají představení v jiné obci.
Přesná trasa letního putování vzniká až za pochodu. „V tuto chvíli ještě nemáme přesný plán, kdy a kde budeme vystupovat. Celou akci bereme jako dovolenou,“ řekl Jiří Šilhán ze souboru.
Dnes JULiE & spol. vystoupí v Pavlíkově, jako další zastávky jsou naplánovány obce Lašovice, Roztoky, či Pustověty.
Soubor v obcích hraje dvě představení pro děti i dospělé. Zpracování pohádky bratří Grimmů Dupinožka Pištivrátek aneb Jak vozembouch na svět přišel, u nás známé jako Potrestaná pýcha, předvede dvojice herců a doprovodí živá hudba a písně. Druhým představením je Fimfárum Jana Wericha.
Pražský soubor JULiE & spol. vznikl v roce 1975. Od svých počátků se zaměřuje na kočovné hraní. Vedle loutek hrají v představeních živí herci a sami divadelníci si vymýšlejí divadelní doprovod.
Na vystoupeních souboru je možné zakoupit výroční turistickou známku vydanou u příležitosti letošního Letního putování či cédečka s písničkami z inscenací souboru.

 

Náhledy fotografií ze složky Z historie divadla